hands_holding_rose_by_ovx21-d3bwvav.jpg

תינוק עם קשיי יניקה

"דנה,
תודה ענקית על הטיפול שהענקת לבני בן 3 שבועות דאז, הטיפול עזר מאד וקידם את המטרה להעביר את הילד להנקה מלאה... ובדיוק כפי שהסברת על התגובה לטיפול, כך היה, לאחר 5-6 ימים היינו בהנקה מלאה! הרכות שלך, הנעימות, היחס לתינוק פשוט מהפנטים! מי היה מאמין שרק לפני שבוע שמעתי לראשונה על קרניוסקרל... תודה״

(אירה גלאובך, תינוק עם קשיי יניקה) 
 

קרא עוד...

זרוז וליווי לידה

"אני היא היולדת בת המזל, שזכתה בטיפולים מידיה הנהדרות של דנה המקסימה, המוכשרת והמקצועית כל כך!

מכל הטיפולים הנהדרים שדנה העניקה לי הטיפול שהכי סחרר אותי מרוב תדהמה היה זה שבו נכנסתי לטיפול עם צירים לא סדירים ולא מתארכים, שנמשכו כבר מעל ליממה, והייתי צריכה לבקש מדנה להפסיק עוד לפני סוף הטיפול, כי הצירים נהיו סדירים, תכופים ומאד יעילים (כך שלא יכולתי יותר לשכב ורציתי להיות בתנועה) תוך כדי הטיפול!

ממליצה בחום!

קרא עוד...

קרניוסקרל וריפלוקס תינוקות

מהו ריפלוקס?

crying-baby-mother-rex-420x279.jpg

תופעת הריפלוקס (GERD: Gastroesophageal Reflux Disease) בתינוקות הוא מצב בו תוכן חומצי של הקיבה עולה בחזרה אל הוושט ולעיתים גם יוצא כפליטה או הקאה. במקרים מסוימים עלית תוכן הקיבה לוושט גורמת לתחושת צריבה בחזה ובגרון. החומצה צורבת את רירית הוושט וגורמת לתינוק סבל רב.

 

ריפלוקס יכול לבוא לידי ביטוי בסימנים הבאים: פליטות/הקאות מרובות, בכי רב לאורך היום, חוסר שקט וביטויי כאב, הקשתת הגוף והצוואר סביב ההאכלה, עיכוב בעליה במשקל, ובמקרים חריפים אף בהפרעות בנשימה, אנמיה ודלקות ריאה חוזרות. בריפלוקס שהוא סמוי, חומצת הקיבה עולה לוושט וחוזרת חזרה ולכן בדרך כלל אינה מלווה בפליטות. ריפלוקס סמוי קשה יותר לזיהוי בגלל העדר הפליטות וכיוון שהעליה במשקל לא נפגעת.

איך זה נגרם?

בין הקיבה לוושט נמצא שסתום חד כיווני שתפקידו למנוע עליה של מזון. אצל תינוקות רבים, ובעיקר כאלה שנולדו טרם הזמן או בלידה קשה, שריר השסתום בין הקיבה לוושט לא מתפקד בצורה אופטימלית. כמו כן, בלידה ובימים הראשונים התינוק עובר מצבים רגשיים-טראומטיים וקשיי הסתגלות שיכולים להשפיע על פעולת מערכת העיכול. ריפלוקס עלול להופיע גם עקב רגישות לחלב פרה, קפאין ומזונות נוספים, עישון פסיבי, בקע סרעפתי מולד, ועוד.

חשוב לציין שלא כל תינוק שסובל מבכי וחוסר שקט לוקה בריפלוקס. חוסר שקט עשוי להגרם גם מתופעת הקוליק (חוסר נוחות בדרך כלל בשעות הערב) ומסיבות אחרות נוספות. כמו כן, יש תינוקות שסובלים מחוסר שקט ופליטות מרובות שמקורן בריבוי חלב של האם ובטעות מיוחס להם ריפלוקס. אנשי/נשות מקצוע בתחום ההנקה ידעו לזהות את ההבדל.

דרכים להקלה וטיפול

על מנת להקל על תינוק הסובל מריפלוקס מומלץ להמנע ככל האפשר מהשכבה של התינוק, ניתן להיניק בתנוחה מאונכת, לשנות את מנח המזרן, ומומלץ מאד לשאת את התינוק במנשא בתנוחה אנכית במהלך היום. כמו כן, מומלץ בתינוקות בני יומם לשמור על מגע עור-אל-עור עם ההורה, מה שמעודד הבשלה של מערכות הגוף. מכיוון שנמצא קשר מחקרי בין חלב פרה לריפלוקס ההמלצה היא להמנע מצריכתו על ידי האם המיניקה, ואם התינוק ניזון מתמ"ל מומלץ לעבור לכזה שמורכב מחלב מפורק. הרפואה המערבית מציעה תרופות סותרות חומציות, שאמורות להקל על תופעת הצריבה ותוספים/קורנפלור שמסמיכים את החלב. הרפואה המשלימה מציעה מגוון פתרונות לריפלוקס, ביניהם הומאופתיה, דיקור ויעיל במיוחד טיפול בשיטת קרניוסקרל.

מה זה קרניוסקרל?

תרפיית הקרניוסקרל (cranio-sacral) היא שיטה עדינה המעצימה את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ולכן היא מתאימה מאד לתינוקות. המערכת הקרניוסקרלית כוללת את הגולגולת ועמוד השדרה ואת הנוזל שעובר בתוכם. מטפל מיומן יודע להקשיב לזרימה של המערכת הקרניוסקרלית, ובאמצעות מגע עדין בצמתים שונים בגוף המטפל יכול לשחרר חסימות, לשפר תפקוד מערכות שונות בגוף, לאזן את מערכת העצבים ולהחזירה למצב אופטימלי.

baby.jpg

טיפול קרניוסקרל בריפלוקס

בזמן ההריון שוהה העובר זמן רב בתנוחה מסוימת, לעיתים כזו היוצרת דחיסה של עצמות ורקמות חיבור. המעבר בתעלת הלידה אף הוא עלול ליצור מתח רב וחוסר איזון בגוף. חווית הלידה עלולה לגרום בין השאר לפגיעה במעבר העצבי אל מערכת העיכול, ובמיוחד ב"עצב התועה" (עצב הוואגוס) שמעצבב את הקיבה. במקרים רבים, הכאב שנלווה לתופעת הריפלוקס גורם לתינוק לכיווץ ומתח שרירים באזור הבטן והסרעפת, מה שעלול לגרום לתופעות נלוות. טיפול קרניוסקרל מווסת ומרגיע את מערכת העצבים, משחרר אזורים דחוסים, מאזן ועוזר לגוף לארגן את עצמו מחדש. לרוב, כאשר מושג איזון התופעות חולפות אף הן.

לשיטת קרניוסקרל הצלחות רבות בטיפול בריפלוקס. הטיפול מסייע בפתרון הבעיה מן השורש ומביא בדרך כלל לרגיעה גם במישורים נוספים. הטיפול מעודד את חיזוק מערכת העיכול והבשלת השסתום בין הוושט לקיבה, עוזר בהפחתת מקרי הפליטות, מוביל לשיפור במצבו הכללי של התינוק ובעקבות כך גם בהפחתה של תסמיני כאב ובכי ושיפור בעליה במשקל. אמהות רבות מדווחות גם על הפחתה בגזים ושינה טובה יותר של התינוק. מדובר בדרך כלל בסדרה של מספר טיפולים עד שמושגת ההטבה, לרוב בשילוב עם שינוי בתזונת האם כאשר מדובר גם ברגישות למזון.


ליצירת קשר: 054-6543030, או באימייל: