ph-sized.jpg

ריפלוקס, טונוס מוגבר ורגישות יתר

"הטיפול כל כך עזר לאלה שלנו. החיים שלה ושלנו הרבה יותר נעימים בזכות הטיפול המדהים והמסור!!"

 

(שי שטרליך, תינוקת עם ריפלוקס, חוסר שקט, רגישות לשינויים, טונוס שרירים גבוה)

קרא עוד...

ליווי חולת סרטן

"תודה דנה, קודם כל חברה טובה. נבונה, כל-כך חכמה. שליוות את אמא שלי בחודשים האחרונים והמשמעותיים.

ידיים טובות, ידיים אוהבות."

(נורית וולק, בתה של חולת סרטן)

קרא עוד...

שאלות ותשובות

 מה זה קרניוסקרל?

קרניוסקרל (המכונה לעיתים קרניו-סקראל) היא שיטת טיפול במגע עדין ביותר. קרניום משמעו גולגולת וסקרום משמעו עצם העצה, והמערכת הקרניוסקרלית כוללת את הגולגולת ועמוד השדרה ואת הנוזל שעובר בתוכם. מטפל מיומן יודע להקשיב לזרימה של המערכת הקרניוסקרלית, ובאמצעות מגע מאד עדין בצמתים שונים בגוף המטפל יכול לשחרר חסימות, לאזן את מערכת העצבים ולהחזירה למצב אופטימלי.


מה ההבדל בין קרניוסקרל לבין אוסטאופתיה
?

שיטת קרניוסקרל צמחה מתוך האוסטאופתיה כאשר בשנות ה-20 של המאה הקודמת גילה סטודנט לאוסטאופתיה בשם ויליאם סאתרלאנד את הפעמה העדינה של המערכת הקרניוסקרלית ואת יכולות הריפוי הטמונים בה. מאז השיטה התפתחה ונפרדה לשיטה עצמאית העומדת בפני עצמה.


למי זה מתאים
?

~ הטיפול יעיל ביותר לתינוקות לאחר לידה, כמו למשל: בעיות יניקה, בכי לא מוסבר, גזים, ריפלוקס, קושי להרדם, רגישות למגע או שינוי, עצירות וקשיי עיכול, טונוס שרירים מוגבר או מועט, טורטיקוליס (נטייה של הראש), גולגולת לא סימטרית ועוד. הטיפול מומלץ לכל תינוק לאחר לידה ובמיוחד לאחר קיסרי, וואקום, לידה ארוכה או קצרה.

~ לפעוטות וילדים הטיפול מתאים לטיפול בקשיי שינה, בעיות קשב וריכוז, קשיי דיבור ואכילה, בעיות רגשיות, שקדים מוגדלים, דלקות אזנים חוזרות, אסתמה וקשיי נשימה, עצירות ובעיות עיכול, הרטבת לילה, תסמונת דאון, CP, אוטיזם ועוד.
~ למבוגרים הטיפול יעיל מאד לטיפול במיגרנות, שיקום לאחר תאונות וניתוחים, כאבי גב, פריצת דיסק, טרשת נפוצה, דלקת פרקים, עייפות יתר (פיברומלאגיה), אסתמה וקשיי נשימה, דיכאון וחרדות, ורטיגו, טינטון (טיניטוס) ועוד.

~ הטיפול יעיל מאד לנשים בהריון, או בטיפולי פוריות, להקלה על כאבי גב ואגן, סימפיוליזיס, לזירוז לידה, לשיקום קרקעית האגן אחרי לידה ועוד ועוד.
 

איך מתבצע טיפול?

הטיפול מתבצע בלבוש מלא על גבי מיטת טיפולים וכולל מגע עדין ביותר בצמתים שונים בגוף (רגלים, אגן, גב וראש). בתינוקות הטיפול יכול להתבצע כאשר התינוק ער, ישן או יונק בחיק האם. הטיפול בפעוטות יכול להתבצע כאשר הפעוט משחק או ישן. הטיפול מאד מרגיע ואינו כרוך בכאב מסוג כלשהו.

 

מה עושות הידים בטיפול? האם ישנן לחיצות כלשהן?

 הידים שמונחות על המטופל מקשיבות לתנועתיות ולזרימה של המערכת הקרניוסקרלית. כמו שרופא מקשיב בעזרת סטטוסקופ לפעימות הלב, כך אני מקשיבה באמצעות הידים לפעימות העדינות, ול״סיפור״ שהן מספרות. ההקשבה הזו היא שילוב של אבחון וטיפול, היא גורמת למעין הדהוד פנימי ולשיקוף של הגוף את עצמו. כמו אדם שעומד מול מראה, ולנוכח דמותו הוא מתיישר, מזדקף ומתקן את יציבתו, כך גם רקמות הגוף מגיבות לטיפול בהתארגנות ובסידור מחדש. באמצעות הידים ומה שהן חשות ניתן להבחין בניואנסים עדינים של כיווני התנועה והיכן היא חסומה או דחוסה. בהתכוונות מאד עדינה הטיפול מאפשר לגוף להחזיר את הזרימה למצב מיטבי בתהליך עמוק של התארגנות מחדש.


כמה טיפולים צריך
?

קרניוסקרל עובד כמו קסם, אך לרוב השינוי לא מתרחש בטיפול בודד וכמעט תמיד מדובר במספר טיפולים. לתינוקות יש יכולות ריפוי ולמידה מהירים ולרוב יזדקקו למספר מועט של טיפולים, ומטבע הדברים הטיפול במבוגרים יכול לארוך יותר. ניתן לתאר טיפול כתהליך למידה, הגוף לומד ומסתגל לתבנית התארגנות חדשה. בדיוק כמו שנדרשים מספר שיעורים כדי ללמוד שפה חדשה, כך גם לגוף לוקח את הזמן שלו למצוא מחדש את האיזון המקורי והטבעי שלו. לתינוקות בדרך כלל מדובר בסדר גודל של כ 3-4 טיפולים. למבוגרים השיטה מתאימה מאד כטיפול שבועי, כאשר אחרי מספר מועט של טיפולים לרוב כבר מורגש שינוי.

 

איפה אני מטפלת?

אני מטפלת בקליניקה נעימה בקיבוץ שילר שצמוד לרחובות, ובמקרים מיוחדים מגיעה גם לביקורי בית במרכז ובדרום.


מה עלות הטיפול
?

עלות טיפול בקליניקה 300 שקלים.
מכיון שלרוב מדובר במספר טיפולים אני גם מציעה חבילת טיפולים בהנחה משמעותית בתשלום מראש, שווה להתעניין.


כיצד ניתן ליצור קשר
?

טלפון: 054-6543030  מייל:

מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק, על חדשות, מבצעים והנחות:https://www.facebook.com/craniosacraldana