_20110418 - 3011.jpg

השראת לידה

דנה, רציתי לכתוב לך ולספר על הטיפולים שהענקת לי ולע. מנקודת מבטי.

הייתי בשבוע 40 ועוד יומיים, כבדה, עייפה ומותשת. הרגשתי שהלידה לא תגיע לעולם, דאגתי לתינוקת שלי וכל הגוף שלי כאב ודאב. נפגשנו לטיפול בערב, בצל האזעקות. הטיפול הדהים והפתיע אותי בעוצמתו.

 

הוא היה מרגיע ומאזן, הרגשתי במהלכו שהגוף נרגע ונעשה קליל יותר, והתינוקת שלי רקדה בבטן במהלכו והגיבה למגע שלך.

אחרי הטיפול ספרת לי מה הרגשת ואמרת שיש עוד זמן עד הלידה ושאת הזמן הזה כדאי לנצל כדי לחזק את התינוקת ואת הבטחון שלה לצאת לעולם, ולחזק את הקשר ביננו לקראת הלידה - לגרום לה להרגיש ששתינו ביחד בסיפור הזה. בנוסף אמרת שיש תחושה חזקה שהגוף יודע מה לעשות ושהלידה תהיה מדהימה...

ביומיים הבאים דברתי הרבה אל התינוקת שלי, חשבתי עליה וניסיתי לחזק אותה ואותי לקראת הלידה. בכל פעם שדאגתי לה בקשתי ממנה לזוז קצת, כדי שאדע שהיא מרגישה טוב, והיא תמיד הגיבה. הגוף הרגיש נינוח ורגוע יותר, קל יותר על אף ההריון המתקדם. כאבי שרירים שסבלתי מהם הוקלו ובאופן כללי הרגשתי רפויה יותר.

כעבור יומיים נפגשנו שוב לטיפול נוסף. הטיפול הזה היה שונה מאוד. הוא היה פחות נינוח והרגשתי הרבה זרמים בגוף, בייחוד לכיוון הרגליים. אחרי הטיפול אמרת שהרגשת שהלידה קרובה יותר ושהתינוקת זקוקה להכוונה מסויימת ושניסית להראות לה את הכיוון ולחזק אותה. אחרי הטיפול הרגשתי רגועה וחזקה ומוכנה יותר למה שתביא איתה הלידה. הציפיה ללידה השתחררה והגוף הרגיש טוב.


למחרת בערב התחילו צירים. בהתחלה עדינים ולא ברורים אך מהר מאוד הם הפכו לסדירים ואינטנסיביים. תוך פחות משעה מהרגע בו התחילו ילדתי את ע. בלידה מהירה, כמעט ללא כאבים וללא לחיצות, ע. נבעה החוצה בצורה מושלמת והיתה בריאה וערנית. הלידה היתה מדהימה כמו שצפית, ואכן החוויה החזקה ביותר שלי היתה שהגוף ידע מה לעשות בעצמו וכל מה שהייתי צריכה לעשות היה לא להפריע לו.

כשע. היתה בת שבוע נפגשנו לטיפול נוסף, הפעם לע., שהתקשתה ביניקה. טפלת בה בסבלנות רבה ושחררת את מה שהרגשת שאינו מאוזן. ניסית לעשות זאת במגוון תנוחות- על כדור, תוך כדי הנקה - עד שנרגעה, והכל כדי שתהיה רגועה והטיפול יהיה מיטבי.

אז רציתי להודות שוב- על הטיפולים המחזקים לפני הלידה ועל הדרך בה עזרת לגוף להרגע ופשוט לעבוד ועל הטיפול המסור בע. אחרי הלידה. אין כמוך ואין כמו המגע המרפא שאת מביאה איתך לטיפולים, לצד הקשבה ודיוק."

 

(מ. , השראת לידה וטיפול בתינוקת לאחר לידה)

קרא עוד...

ריפלוקס, גזים וחוסר שקט

"אופק ואמה זכו להכירך לפני כחודש וחצי. אופק פלט המון, סבל מגזים, קצת קשיי יניקה ואי שקט. אמה גם סבלה מגזים ומעצירות, קושי להירדם והגיבה ברגישות יתרה לכל מגע או שינוי. היום, ארבעה טיפולים אחרי קיבלתי תאומים "משודרגים". שניהם לא סובלים מגזים והיציאות סדירות, אופק רגוע ונינוח, אמה חייכנית וסקרנית- ישנה היטב בלילות וחשוב מכל, אני נהנית מהתוצאות ומאושרת מכך שהענקתי להם טיפול משפר איכות חיים שכזה. תודה לך על הדאגה, האיכפתיות והידיים הטובות".

(ליטל ידידיה, תאומים עם ריפלוקס, גזים, חוסר שקט, רגישות למגע, קשיי שינה)

קרא עוד...

שאלות ותשובות

 מה זה קרניוסקרל?

קרניוסקרל (המכונה לעיתים קרניו-סקראל) היא שיטת טיפול במגע עדין ביותר. קרניום משמעו גולגולת וסקרום משמעו עצם העצה, והמערכת הקרניוסקרלית כוללת את הגולגולת ועמוד השדרה ואת הנוזל שעובר בתוכם. מטפל מיומן יודע להקשיב לזרימה של המערכת הקרניוסקרלית, ובאמצעות מגע מאד עדין בצמתים שונים בגוף המטפל יכול לשחרר חסימות, לאזן את מערכת העצבים ולהחזירה למצב אופטימלי.


מה ההבדל בין קרניוסקרל לבין אוסטאופתיה
?

שיטת קרניוסקרל צמחה מתוך האוסטאופתיה כאשר בשנות ה-20 של המאה הקודמת גילה סטודנט לאוסטאופתיה בשם ויליאם סאת׳רלאנד את הפעמה העדינה של המערכת הקרניוסקרלית ואת יכולות הריפוי הטמונים בה. מאז השיטה התפתחה ונפרדה לשיטה עצמאית העומדת בפני עצמה. קרניוסקרל נחשב טיפול עדין יותר, עובד כמעט אך ורק עם התנועתיות הפנימית, ואינו מערב מניפולציות ידניות חיצוניות.


למי זה מתאים
?

~ הטיפול יעיל ביותר לתינוקות לאחר לידה, כמו למשל: בעיות יניקה, בכי לא מוסבר, גזים, ריפלוקס, קושי להרדם, רגישות למגע או שינוי, עצירות וקשיי עיכול, טונוס שרירים מוגבר או מועט, טורטיקוליס (נטייה של הראש), גולגולת לא סימטרית ועוד. הטיפול מומלץ לכל תינוק לאחר לידה ובמיוחד לאחר קיסרי, וואקום, לידה ארוכה או קצרה.

~ לפעוטות וילדים הטיפול מתאים לטיפול בקשיי שינה, בעיות קשב וריכוז, קשיי דיבור ואכילה, בעיות רגשיות, שקדים מוגדלים, דלקות אזנים חוזרות, אסתמה וקשיי נשימה, עצירות ובעיות עיכול, הרטבת לילה, תסמונת דאון, CP, אוטיזם ועוד.
~ למבוגרים הטיפול יעיל מאד לטיפול במיגרנות, שיקום לאחר תאונות וניתוחים, כאבי גב וראש, פריצת דיסק, טרשת נפוצה, דלקת פרקים, עייפות יתר (פיברומלאגיה), אסתמה וקשיי נשימה, דיכאון וחרדות, ורטיגו, טינטון (טיניטוס) ועוד.

~ הטיפול יעיל מאד לנשים בהריון, או בטיפולי פוריות, להקלה על כאבי גב ואגן, סימפיוליזיס, לזירוז לידה, לשיקום קרקעית האגן אחרי לידה ועוד ועוד.
 

איך מתבצע טיפול?

הטיפול מתבצע בלבוש מלא על גבי מיטת טיפולים וכולל מגע עדין ביותר בצמתים שונים בגוף (רגלים, אגן, גב וראש). בתינוקות הטיפול יכול להתבצע כאשר התינוק ער, ישן או יונק בחיק האם. הטיפול בפעוטות יכול להתבצע כאשר הפעוט משחק או ישן. הטיפול מאד מרגיע ואינו כרוך בכאב מסוג כלשהו.

 

מה עושות הידים בטיפול? האם ישנן לחיצות כלשהן?

 הידים שמונחות על המטופל מקשיבות לתנועתיות ולזרימה של המערכת הקרניוסקרלית. כמו שרופא מקשיב בעזרת סטטוסקופ לפעימות הלב, כך אני מקשיבה באמצעות הידים לפעימות העדינות, ול״סיפור״ שהן מספרות. ההקשבה הזו היא שילוב של אבחון וטיפול, היא גורמת למעין הדהוד פנימי ולשיקוף של הגוף את עצמו. כמו אדם שעומד מול מראה, ולנוכח דמותו הוא מתיישר, מזדקף ומתקן את יציבתו, כך גם רקמות הגוף מגיבות לטיפול בהתארגנות ובסידור מחדש. באמצעות הידים ומה שהן חשות ניתן להבחין בניואנסים עדינים של כיווני התנועה והיכן היא חסומה או דחוסה, קצת כמו בדרך שבה גלי רדאר מאפשרים קבלת תמונה של המרחב. בהתכוונות מאד עדינה הטיפול מאפשר לגוף להחזיר את הזרימה למצב מיטבי בתהליך עמוק של התארגנות מחדש.


כמה טיפולים צריך
?

קרניוסקרל עובד כמו קסם, אך לרוב השינוי לא מתרחש בטיפול בודד וכמעט תמיד מדובר במספר טיפולים. לתינוקות יש יכולות ריפוי ולמידה מהירים ולרוב יזדקקו למספר מועט של טיפולים, ומטבע הדברים הטיפול במבוגרים יכול לארוך יותר. ניתן לתאר טיפול כתהליך למידה, הגוף לומד ומסתגל לתבנית התארגנות חדשה. בדיוק כמו שנדרשים מספר שיעורים כדי ללמוד שפה חדשה, כך גם לגוף לוקח את הזמן שלו למצוא מחדש את האיזון המקורי והטבעי שלו. לתינוקות בדרך כלל מדובר בסדר גודל של כ 3-4 טיפולים. למבוגרים השיטה מתאימה מאד כטיפול שבועי, כאשר אחרי מספר מועט של טיפולים לרוב כבר מורגש שינוי.

 

איפה אני מטפלת?

אני מטפלת בקליניקה נעימה בקיבוץ שילר שצמוד לרחובות, או בקליניקה ביתית ברחובות.
במקרים מיוחדים של הגבלה תנועתית אני מגיעה גם לביקורי בית במרכז ובדרום, כמו גם לביקורים בבתי החולים, ובמחלקות פגים.


מה עלות הטיפול
?

עלות טיפול בקליניקה 300 שקלים.
מכיון שלרוב מדובר במספר טיפולים אני גם מציעה חבילת טיפולים בהנחה משמעותית בתשלום מראש, שווה להתעניין.


כיצד ניתן ליצור קשר
?

טלפון: 054-6543030  מייל:

מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק, על חדשות, מבצעים והנחות:https://www.facebook.com/craniosacraldana