spiral-wave.jpg

תינוק עם גזים ואם לאחר לידה

"דנה יודעת להקשיב לגוף.

אני לא יודעת מה זה אומר בדיוק אבל יכולה לספר שני דברים:

1. הזמנו אותה לתמוך באילון התינוק שלנו, שסבל מאוד מגזים. פלוצים של ממש עם קול וריח שהכאיבו לו מאוד. הוא גם היה עושה קקי רק פעם בארבעה ימים בערך, דבר לא אופייני לתינוק בגילו. בזמן הטיפול עם דנה אילון היה נרגע מאוד. ותמיד יום אחרי הוא היה עושה קקי (ואותנו למרוצים מאוד).

2. ביקשתי מדנה שתטפל גם בי. רציתי להרגיש מה שאילון מרגיש בזמן הטיפול ואחריו. מה שאני יכולה לומר הוא, שלטיפול הגעתי עמוסה, עם גוף כואב ולחוץ (אשה אחרי לידה זה לא דבש ודובדבנים...) ואחרי הטיפול הרגשתי שקט ורכות נעימה בגופי ובנפשי, שתיארתי כך: הרגשתי כמו דובון מלא בצמר גפן מבפנים...

אני ממליצה בחום על דנה והמתנה שיש לה בידיים ובנשמה."

(מיכל לוי, תינוק הסובל מעצירות וגזים, וטיפול לאם לאחר לידה)

קרא עוד...

כאבי גב וצוואר

"פניתי לדנה לעזרה בעקבות כאבי גב קשים, צוואר תפוס וסטרס גופני שהשפיע גם על הנשימה. כבר לאחר הטיפול הראשון הייתה הטבה ניכרת שסיימה את מצב החירום. קיבלתי סה"כ 5 טיפולים שבמהלכם חזרו האיזון והשקט לגוף. הטיפולים היו נעימים מגוונים עדינים ורגישים ליכולות והמגבלות האישיות של הגוף. יחד עם העדינות הטיפול חודר עמוק מאוד. השקט של דנה, החום, הידיים הבטוחות והטובות וההבנה העמוקה לצרכים איפשרו לי לקבל בדיוק מה שהייתי זקוקה לו. בתודה אורנה גלילי."

(אורנה גלילי, כאבי גב וצוואר)

קרא עוד...

קרניוסקרל לתינוקות

שיטת קרניוסקרל יעילה ביותר לטיפול בבעיות שונות הנפוצות בתינוקות וילדים:

 

  • בעיות יניקה
  • בכי לא מוסבר
  • גזים
  • ריפלוקס
  • קושי להרדם והתעוררויות מרובות במהלך הלילה
  • מתח שרירים גבוה או נמוך
  • נטייה של הראש (טורטיקוליס)
  • ראש לא סימטרי

    כמו כן הטיפול עוזר מאד להקלה בסימפטומים של היפראקטיביות, בעיות קשב וריכוז, אוטיזם, CP, תסמונת דאון ועוד. תופעות רבות נגרמות כתוצאה מלחץ ודחיסה של עצמות הגולגולת והעצבים. בזמן ההריון שוהה העובר זמן רב בתנוחה מסוימת. לעיתים התנוחה אינה אופטימלית ויוצרת דחיסה של עצמות, רקמות חיבור ושרירים. המעבר בתעלת הלידה אף הוא עלול ליצור מתח רב וחוסר איזון בגוף. טיפול בקרניוסקרל מווסת ומרגיע את מערכת העצבים, משחרר אזורים דחוסים, מאזן ועוזר לגוף לארגן את עצמו מחדש. לרוב, כאשר מושג איזון התופעות חולפות אף הן.

 

טיפול בשיטת קרניוסקרל לתופעות אלו בתינוקות וילדים נפוץ ומקובל בכל העולם, ובמקומות שונים אף מטפלים בשיטה זו כבר במחלקת ילודים בבתי החולים. הטיפול מומלץ לכל תינוק לאחר לידה ובמיוחד לאחר ניתוח קיסרי, וואקום, לידה מאד ארוכה או מאד קצרה. הטיפול יעיל גם לנשים בהריון, לזירוז לידה, לשיקום קרקעית האגן אחרי לידה ועוד.

 

בזמן הטיפול התינוק יכול להשאר בידי האם או במנשא, או אפילו בזמן הנקה. ידי המטפל נוגעות בעדינות בצמתים שונים בגוף - ראש, צוואר, סקרום (עצם העצה), אגן ורגלים. תינוקות נוטים להגיב באופן מהיר ויעיל לטיפול זה ולרוב מדובר במספר מועט של טיפולים. לתינוקות ישנה גם אפשרות לטיפול במסגרת ביקור בית. בתום הטיפול ניתנים להורים כלים לטפל בילדיהם באמצעות השיטה.

 

סיפורו של א':

אמו של א' פנתה אלי כשהיה בן ששה שבועות בעקבות בכי רב וחוסר נינוחות של התינוק שלה. "הוא לא מפסיק לבכות" אמרה לי עוד בשיחת טלפון, "לא מצליח להרדם, מתעורר הרבה, מסרב למנשא וכל הגוף שלו מתוח". עוד במהלך הטיפול א' נרגע, כל הגוף שלו נרפה והוא נרדם לשעה ארוכה. אמו של א' סיפרה לי כי יום אחרי הטיפול הראשון הוא בכה יותר מן הרגיל, אך בהמשך השבוע היה רגוע והביע חיוניות. אחרי עוד שני טיפולים מצבו של א' הוטב מאד, הוא נרדם יותר בקלות ובכה הרבה פחות. הראיתי לאמא של א' שיטות שהיא יכולה לנסות בעצמה בבית, והיא מספרת לי שעד היום היא משלבת את הכלים הללו בשגרת ההרדמה של בנה.

עוד סיפורי מטופלים והמלצות

ריפלוקס אצל תינוקות ותרפיית קרניוסקרל

ליצירת קשר: טלפון: 054-6543030  מייל: